Kontakt + 48 660 777 607 || biuro@stadionbudowa.pl

Projektowanie i modernizacja boisk

Modernizacja boisk

Modernizacja każdego istniejącego boiska, niezależnie od wielkości miejscowości i ligi rozgrywkowej lokalnego klubu sportowego, musi być gruntowanie przemyślana na etapie koncepcji i projektowania. Sztywne ramy postępowań przetargowych powodują często, że projekt nie jest dostosowany do potrzeb klubu, celów jakim ma służyć, albo jego technologia wykonania niesie za sobą konieczność obsługi i utrzymania, na który nie ma środków lub zasobów ludzkich. To bardzo złożone zagadnienie, które często umyka na etapie zamiarów budowy lub modernizacji boiska, a na etapie eksploatacji, utrzymania, podlewania, mogą stać się niemałym wyzwaniem dla osób dbających o jego wygląd i stan techniczny. 

Posiadamy specjalistyczne know-how w zakresie modernizacji boisk

Tą cenną wiedzę staramy się przekazać inwestorom, gminom, klubom, oczywiście jeśli nie jest jeszcze na to za późno. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że na przykład boiska służące do profesjonalnych rozgrywek piłkarskich cechuje bardzo duża przesiąkliwość, której celem jest odebranie jak największej ilości wody, aby umożliwić rozegranie meczu zgodnie z planem. Taka przesiąkliwość warstw podbudowy to duże koszty nie tylko na etapie budowy, ale również na etapie eksploatacji – związane z koniecznością częstego podlewania i pielęgnacji.
Z drugiej strony zwykłe boiska gminne zbyt często w swoich projektach budowlanych mają zapisane warstwy podbudowy, które są zbyt przesadne i nie wymagają zastosowania setek, a nawet tysięcy ton dodatkowego materiału, kruszyw, piasku, humusu. Takie kwestie należy rozstrzygnąć przed fazą projektowania, aby zaoszczędzić na kosztach inwestycji, a zaoszczędzone środki finansowe przeznaczyć na dużo ważniejsze kwestie, jak automatyczny system nawodnienia, czy profesjonalne wyposażenie sportowe obiektu.

Projektowanie boisk

Stosunkowo często mamy do czynienia z inwestorami – z zamawiającymi – którzy z uwagi na pewne dofinansowania ze źródeł zewnętrznych nie są w stanie po rozstrzygniętym przetargu istotnie zmienić swojego pierwotnego projektu. Skutki tego są często dramatyczne, takie jak np. brak automatycznego nawodnienia i ryzyko uschnięcia trawy w krótkim okresie po oddaniu do użytkowania, brak zadaszenia nad trybuną boiska lub ciężka żelbetowa trybuna zamiast nowoczesnej i estetycznej trybuny stalowej, albo brak odpowiedniego oświetlenia, co w okresach jesienno-zimowych uniemożliwia jego użytkowanie. Dlatego jako eksperci w tej branży oferujemy swoje usługi już na etapie planowania inwestycji.

Aby uzyskać oczekiwany efekt i stworzyć lokalnym sportowcom najlepsze warunki do rozwoju kariery lub sukcesów lokalnego klubu, trzeba zrozumieć, że boisko to serce każdego obiektu sportowego, a murawa to żywy organizm, który wymaga ogromnej uwagi i pielęgnacji. Inwestując publiczne pieniądze w infrastrukturę sportową, co jest szczytnym celem, inwestujemy w przyszłość, w młodzież, w nowe talenty – dlatego warto wydać te pieniądze w sposób prawidłowy, aby służyły przez lata.

aprojekt
logo-mono2
goslaw2

POMOŻEMY WAM ZAPLANOWAĆ NAJLEPSZY OBIEKT SPORTOWY
W RAMACH POSIADANEGO BUDŻETU. BĘDZIECIE POD WRAŻENIEM…

Zacznij inwestycję od dobrego planu. Wyślij nam krótką informację.
Nieodpłatnie doradzimy i zaproponujemy najkorzystniejszy techniczny sposób realizacji.

Kontakt

Wyślij nam kontakt do siebie, a my się odezwiemy i pomożemy w zaplanowaniu optymalnego obiektu sportowego.

DORADZTWO TECHNICZNE DLA PODMIOTÓW PUBLICZNYCH

W codziennej pracy spotykamy się z sytuacją, kiedy sztywne procedury przetargowe uniemożliwiają elastyczne podejście do realizacji procesu budowlanego, a sam Zamawiający nie ma wystarczających zasobów, a nieraz także doświadczenia, aby w sposób prawidłowy wybrać najlepsze rozwiązanie i w odpowiedni sposób ubrać je w sztywne ramy specyfikacji. Bardzo często mamy do czynienia z zapisami, które generują duże nie potrzebne koszty lub technologie, które się nie sprawdzają w praktyce. Warto skorzystać z wieloletniego doświadczenia i wybudować dzięki temu, w ramach posiadanego budżetu, jeszcze lepszy obiekt.

STADIONBUDOWA Sp. z o.o. ul. Cisowa 6 44-300 Wodzisław Śląski
NIP: 6472583408 REGON: 380806533 KRS: 0000740352